Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Stadion

Název stadionu: Na Spořilově
Kapacita: 4.000 diváků, z toho 220 sedících

Historický okamžik nastal pro kopanou v Brandýse n.L. 20.6.1947, kdy byl otevřen nový fotbalový stánek Na Spořilově. Druhé travnaté hřiště (dnes hlavní) se otevíralo 9.5.1966 spolu s patrovou budovou šaten, sociálním zařízením a klubovnou.

V roce 2009 obdržel FK Brandýs nad Labem státní dotaci ve výši 3,2 mil. korun na výstavbu 30 x 64 metrů umělého trávníku s osvětlením a Město Brandýs nad Labem - Stará Boleslav přispělo finanční částkou 1,5 mil. korun na dalších deset metrů umělého trávníku.

K další fázi rekonstrukce ve spořilovském areálu přistoupilo vedení FK Brandýs v roce 2020. Místo parkoviště a části bývalého škvárového hřiště vyrostla nová hrací plocha s povrchem umělé trávy třetí generace a dále menší hřiště s umělkou sloužící hlavně mládežnickému oddílu FK Brandýs-Boleslav. Investice byla rozdělena do dvou etap a celkové náklady vyšly na cca 17 miliónů korun. Investice byla pořízena z prostředků dotačního programu MŠMT a rovněž za podpory Města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav.

Aktuálně FK Brandýs provádí celkovou rekonstrukci hlavní hrací plochy včetně oplocení. Investiční náklady opět pomohla vyřešit dotace ve výši 4,6 mil. Kč z programu Národní sportovní agentury a 1,1 mil. Kč z prostředků Města Brandýs nad Labem-Stará Boleslav. Otevření nové hrací plochy je plánováno na duben/květen 2024.

FK Brandýs se bude dále věnovat dalšímu rozvoji areálu. Prvořadým úkolem je ve spolupráci s Městem Brandýs nad Labem-Stará Boleslav vybudování parkoviště uvnitř areálu s novou vstupní bránou a pokladnou. Další investicí by měla být rekonstrukce budovy prádelny a technického zázemí, kde by měl vzniknout byt pro správce areálu a další pokoje.

Poslední a zřejmě nejnákladnější část rekonstrukce se týká přestavby budovy zázemí a umístění nové tréninkové haly s restaurací. Investiční náklady poslední části rekonstrukce se pohybují v řádech desítek miliónů korun a v současné době je složité tento záměr bez soukromého kapitálu realizovat. Vše je však řešitelné a věříme, že se vše podaří tak, aby areál Spořilov splňoval všechny požadavky moderního sportoviště 21. století.

BRANDÝS DO TOHO!

Příští zápasy

Muži A | středa 24.07.2024, 18:30
FK Brandýs nad Labem - FK Viktoria Žižkov B
 
Muži A | neděle 28.07.2024, 18:00
FK Brandýs nad Labem - FK Benešov z.s.
 
Aktuální články
Přípravné zápasy - léto 2024

V aktualizovaném článku se můžete podívat, jak se dařilo v přípravě na novou sezónu 2024/2025.

 
Rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem

Před pátečním zahájení připravy si přečtěte rozhovor s předsedou klubu Jiřím Weiglem. Co říká na poslední sezónu, přeřazení do...

 
Do Brandýsa přicházejí tři nové posily

V okně volných přestupů vedení FK Brandýs dokázalo přivést tři posily pro nadcházející sezónu. Z konkurenčního FK...

 
Sezóna 2023/2024 v číslech
 
Na závěr soutěže vysoká výhra nad Meteorem
 
Nové hřiště pokřtěno výhrou
 
Z Březové vezeme bod
 
S Chomutovem rozhodly dvě branky v závěru zápasu
 
Polabské derby pro Neratovice
 
Hřebeč rozhodla zápas brankami v závěru a úvodu obou poločasů
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS