Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Zápas pro Čigyho proti Real Top Praha

19.04.2023 | Redakce

6.5.2023 se uskuteční další den, který bude věnován našemu bývalému hráči Petrovi Šípkovi. Vrcholem dne bude zápas společného týmu staré gardy Dřevčic a Brandýsa proti týmu osobností Real Top Praha. V článku si můžete přečíst zatím předběžný program dne.

Program dne:

10:15 FK Brandýs nad Labem - RMSK "Cidlina" Nový Bydžov
12:30 Dětský den - aktivity pro děti (skákací hrad, soutěže, hasiči)
14:00 SG Dřevčice + Brandýs - Real Top Praha

Odpolední program bude moderovat Radek Hrdina z KISS RADIO.

Vstupné bude dobrovolné a po celý den bude připraveno občerstvení od Restaurace na hřišti. Během dnes také proběhne dražba podepsaných dresů.

ČIGYHO MŮŽETE PODPOŘIT JAKOUKOLIV ČÁSTKOU NA TRANSPARENTNÍ ÚČET Č.: 131-425080237/0100, KTERÝ BYL VYTVOŘEN SPECIÁLNĚ PRO TENTO ZÁPAS.


Stačí chvilka a život se otočí vzhůru nohama všem.

Stačilo jedno špatné rozhodnutí během předsezonního soustředění, pád z velké výšky a život vitálního sportovce a fotbalisty Sokola Dřevčice Petra Šípka se obrátil naruby. Teď místo soupeřů má před sebou dlouhý boj o návrat do normálního života.

Čigy, jak mu všichni říkají spadl 24.2.2023 ze střechy. Sice neměl ani jednu frakturu končetiny, za to však zlomené krční obratle a porušenou míchu. Je vůbec zázrak, že takový pád přežil. Byl však ochrnutý na celé tělo, cítil jen ramena a hrudník po bradavky.

Rychlá záchranná služba ho odvezla do českobudějovické nemocnice, kde následovala náročná devítihodinová operace. Po dvoutýdenním pobytu následoval převoz do mladoboleslavské Klaudiánovy nemocnice, kde Čigy strávil další čtrnáct dnů. Potom se přemístil do Motola, kde se provádí intenzivní pooperační rehabilitace na spinální jednotce.

Pomalu se dostavují první nepatrná zlepšení hybnosti těla. Hýbe levou rukou, prsty a dlaň zatím nefungují, malý pokrok začíná vnímat u pravé ruky. Odhaduje se, že v Motole by měl strávit tři měsíce. Poté bude následovat zhruba půlroční pobyt v rehabilitačním ústavu v Kladrubech. Bude to Čigyho největší zápas a zejména Petrova hlava si s tím musí poradit, stejně tak ho musí podporovat jeho obětavá rodina a kamarádi.

Čigy je navíc povahou rváč. A ti kdo ho znají, vědí, co v něm je. Že je to aktivní člověk milující fitko, fotbal, cestování, kamarády a život. Jeho pravidelné návštěvy posilovny jsou na jeho figuře znát a mohlo by to hrát roli i v další rehabilitaci.

Jisté je, že to bude běh na dlouhou trať trvající o hodně déle než fotbalových 90 minut.

Bude to náročná zkouška po psychické, fyzické i finanční stránce. Protože jeho nový život si žádá velké náklady jak z hlediska léčby, tak z pohledu normálního fungování.

 
Aktuální články
V Ústí jsme prohráli těsně 1:2

I když jsme zajížděli na půdu jednoho z nejlepších celků jara, tak průběh utkání tomu tak vůbec nenapovídal. Zápas vlastně vypadal...

 
Výhra nad Hlinskem nás udržela v boji o záchranu

V sobotu přijelo na Spořilov Hlinsko a pokud jsme se chtěli udržet v boji o záchranu bylo potřeba vyhrát. Do branky se poprvé od září...

 
Z Dvora Králove se vracíme také bez bodu

Před 4 zápasy jsme zde napsali, že se hraje o všechno. Venku jsme hráli jsme se soupeři, kteří na tom byli v tabulce podobně jako my....

 
Důležitá výhra nad Novým Bydžovem
 
Divoká přestřelka pro Letohrad
 
S Čáslaví další bezbranková remíza
 
Zápasy o všechno!
 
Dvoubrankové vedení nám v Trutnově nestačilo
 
Bezbranková remíza s Dobrovicí
 
Z Náchodu se vracíme pouze s bodem.
 
 
© eSports s.r.o. & FK Brandýs nad Labem - kontakt: fkbrandys@email.cz RSS